Info til besøgende
Dansk Kosmetolog Forening afholder DKF's årlige forårskongres BEAUTY en gang årligt på Radisson SAS Falkoner Hotel, Falkonér Allé 9, 2000 Frederiksberg.
Igen i år er der over 100 stande fyldt med udstillere der præsenterer det sidste nye på markedet. Dette er stedet hvor du kan finde "det bedste af det bedste" og alle de spændende nyheder i skønhedsbranchen. Besøg den årlige DKF kongres og oplev alle de nyheder der vises fra branchens bedste leverandører.
BEAUTY10 afholdes den 6. og 7. marts 2010.
Pris for adgang til udstillingen begge dage koster kr. 125,00 - Medlemmer af DKF har gratis adgang - også til foredrag, medlemsmiddag (mod tilmelding), til udstillingen og til alle konkurrencerne.
Detaljeret program fra i år kan downloades nederst på denne side og programmet præsenteres også i vores blad "Esthetique".
Nedenfor kommer du også til at kunne downloade den officielle plakat for BEAUTY10.